Image

Ideą Centrum GRAWITACJA jest kompleksowa pomoc terapeutyczna i medyczna ukierunkowana na dzieci i młodzież, dla których terapia i rehabilitacja są szansą na aktywne uczestnictwo w życiu społecznym.

Centrum jest spełnieniem wieloletnich marzeń grupy przyjaciół o stworzeniu miejsca oferującego szeroką ofertę usług medycznych i rehabilitacyjnych dla najmłodszych w przyjaznym otoczeniu. Takiego, w którym i dziecko i rodzic należą do zespołu terapeutycznego.

Z Pacjentem pracujemy wieloetapowo, od diagnozy, która jest podstawą do opracowania indywidualnego planu terapii, poprzez odpowiednio dobrane i zastosowane metody, dobór sprzętu rehabilitacyjnego, aż do edukacji i wsparcia rodziców. Dbamy o zapewnienie życzliwej atmosfery, aby cały proces diagnostyczno-terapeutyczny był jak najmniej stresujący i dla dziecka i dla rodzica.

Inspirujemy i motywujemy do budowania świadomości zdrowotnej, zdobywania i poszerzania wiedzy przez opiekunów i specjalistów, dla których terapia i neurorehabilitacja najmłodszych jest ważnym obszarem rozwoju.

Okazywana sympatia i zaufanie Państwa do naszego Centrum, obligują nas do ciągłego doskonalenia naszych kompetencji i potwierdzenia, iż jesteśmy godni okazanej lojalności.

Image
Image
Image

Nowoczesna infrastruktura

Centrum Grawitacja to ponad 300 m2 profesjonalnej przestrzeni dla pacjentów, rodziców i terapeutów. 6 gabinetów i pokoi terapeutycznych, szatnia, recepcja oraz pokój dla rodziców. Co ważne, u nas nigdy nie ma problemu z parkowaniem. Centrum posiada darmowy parking zaraz przy budynku Centrum. Wysiadasz z auta i już witamy cię na Recepcji.

Doradztwo w zakresie doboru sprzętu rehabilitacyjnego

Zapewniamy profesjonalną terapię, ale nie zapominamy o tym, że większość czasu dziecko spędza w domu, szkole lub w czasie podróży. Ważne jest zatem, żeby dziecko było wyposażone w wyroby medyczne, które utrwalą pozytywne efekty terapii. W Centrum doradzamy jakie wyroby medyczne stosować w opiece w domu. Uczymy jak zapobiegać złym ustawieniom nóg, miednicy, jak stabilizować dziecko w pozycji siedzącej, jak prowadzić pionizację w warunkach domowych. Na miejscu macie Państwo możliwość wyboru i zakupu takich urządzeń jak: siedzisko ortopedyczne stabilizujące plecy i głowę, urządzenie multifunkcyjne, pionizator, chodzik, wózek inwalidzki specjalny dziecięcy, wózek aktywny, fotelik samochodowy, a także ortezy.

Warsztaty szkoleniowe

Centrum jest miejscem, w którym spotykamy się z najlepszymi trenerami, specjalistami z dziedziny rehabilitacji, neurologii. Organizujemy warsztaty dla fizjoterapeutów i rodziców, dzielimy się najlepszą wiedzą.

Image
Image
Image
Image

Umów się na pierwszą wizytę lub dowiedz się więcej - Zadzwoń!